Zespół


Mgr Iwona Endsminger-Fic
Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu, kosmetolog z prawie 20-letnim doświadczeniem zawodowym, a także magister promocji zdrowia. Kosmetologia jest jej pasją, którą stale rozwija, skupiając się na innowacyjnych technologiach w kosmetologii medycznej. Poza poszerzaniem wiedzy Iwona Endsminger-Fic może się również poszczycić działalnością dydaktyczną – pełniła funkcję wykładowcy w szkole kosmetycznej. Często występuje w charakterze eksperta w mediach, udzielając wywiadów w czasopismach oraz portalach internetowych. Ma ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie zabiegów, których celem jest stymulacja odbudowy włókien kolagenowych (odnowa skóry, likwidacja rozstępów i blizn). Przeprowadza procedury takie jak radiofrekwencja mikroigłowa, a także zabiegi z zakresu laseroterapii.
Iwona Endsminger-Fic
 
Dr Katarzyna Osipowicz
lekarz medycyny esetetycznej

Dr Katarzyna Osipowicz jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła także studia podyplomowe  z Medycyny Estetycznej i Kosmetologii  dla lekarzy na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia

oraz studia podyplomowe na kierunku zarządzanie podmiotem medycznym na SGH.

W medycynie beauty na pierwszym miejscu stawia zdrowy rozsądek i umiar. Zawsze kieruje się zasadą, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mają subtelnie poprawiać urodę i nie dawać efektu sztuczności. Twarz ma zachowywać harmonię i ideał proporcji z kanonu Leonarda da Vinci.  Panie mają czuć się piękniejsze wg filozofii Pani Doktor nie ma brzydkich kobiet są jedynie niezadbane.

Z zamiłowania do zawodu Dr Osipowicz nieustannie podnosi swoje kwalifikacje.
Wiedzę poszerzała na licznych stypendiach zagranicznych, między innymi w Niemczech, Grecji, we Włoszech czy w trakcie 2  miesięcznego stażu w Holandii.
Jest autorką i współautorką licznych doniesień naukowych na konferencjach krajowych
i zagranicznych. Artykuły jej autorstwa były publikowane w prestiżowych międzynarodowych czasopismach dermatologicznych.

Dr Osipowicz należy do wielu organizacji, między innymi do European Academy of Dermatology and Venerology-EADV, European Society for Cosmetic and Aesthetic Dermatology- ESCAD  czy International Society for Dermatologic Surgery - ISDS. International Society of Dermatology (ISD), a także do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging - PTMEiAA oraz Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej.

Ponadto każdego roku uczestniczy w szkoleniach i warsztatach w kraju i zagranicą, by poznawać branżowe trendy, doskonalić umiejętności. Wszystko po to, żeby zapewnić swoim pacjentom 100% satysfakcji z wykonywanych zabiegów i pokazać że dermatologia estetyczna jest sprzymierzeńcem każdego człowieka .

Jako stypendystka studiów doktoranckich, ma zajęcia ze studentami wydziału English Devision Dentistry and Medcine Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Prowadzi działalność naukową związaną z chorobami autoimmunologicznymi, genodermatozami jak Epidermiolysis bullosa (dzieci motylki) oraz ichtiozami .

 Nr 71 -

 
Dr Piotr Turkowski
lekarz medycyny esetetycznej

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów, kończący specjalizację z chirurgii plastycznej. Jedyny oficjalnie zarejestrowany w Warszawie członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów ( ISHRS), zrzeszającej najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie.

Dr Turkowski specjalizuje się przede wszystkim w przeszczepach włosów. Będąc jednym z najlepszych ekspertów z tej dziedziny w Polsce, nieustannie poszerza wiedzę i praktykę w tym obszarze. Jednocześnie wciąż z ogromnym zaangażowaniem wykonuje zabiegi liposukcji, zabiegi chirurgii plastycznej w obrębie twarzy.

Dr Turkowski jest członkiem wielu prestiżowych kręgów, takich jak: Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz The International Society of Plastic Surgery (ISAPS) czy ISHRS – The International Society of Hair Restoration Surgery.


Nr 72 -

 
Iwona Endsminger-Fic

Iwona Endsminger-Fic