Rewitalizacja dłoni - odmłodzenie


O zabiegu

Termolifting  to zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. Urządzenie emituje promieniowanie podczerwone IR, które podgrzewając włókna kolagenowe obkurcza je do pierwotnej długości powodując, że skóra odzyskuje elastyczność i napięcie a zmarszczki zostają wygładzone.

Czym jest termolifting na dłonie?

Termolifting to zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. Urządzenie emituje promieniowanie podczerwone IR, które podgrzewając włókna kolagenowe obkurcza je do pierwotnej długości powodując, że skóra odzyskuje elastyczność i napięcie a zmarszczki zostają wygładzone.

 

Zaffiro dłonie

Zaffiro dłonie

Czas trwania zabiegu
45 minut
Ilość i częstotliwość zabiegów
2-4 powtórzeń w odstępach co 4 tygodnie
Przeciwwskazania
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • otwarte rany
  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
  • choroby tkanki łącznej
  • okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botoks, restylane itp.)
Dla kogo

Z wiekiem drastycznie spada ilość kolagenu w skórze. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Proces ten można jednak powstrzymać, a istniejące już zmarszczki i niedoskonałości zlikwidować za pomocą zabiegu.

Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm) powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu.

Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona zostaje o około 30 procent produkcja kolagenu, co daje efekt poprawy gęstości skóry i liftingu. Proces tworzenia się kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu.

 

Rezultaty

- wyraźne wygładzenie zmarszczek
- pogrubienie cienkiej i pergaminowej skóry
- poprawa kolorytu- zmniejszenie widoczności żył i naczyń

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegach?

Poprawia napięcie i elastyczność skóry. Wygładza zmarszczki, likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, termolifting podnosi opadające policzki i niweluje obwisłości na twarzy oraz poprawić jej owal.