Korekta opadających powiek


O zabiegu

Bezpieczny i skuteczny lifting powiek – odmładzanie dzięki energii plazmy azotowej 

Innowacyjność tej technologii to połączenie termoliftingu z niezwykle głęboką przebudową mechaniczną poszczególnych warstw naskórka i skóry właściwej, pozbawioną ryzyka poparzeń i światłouczulenia, cech charakterystycznych dla laseroterapii.

Atutem plazmy azotowej zastosowanej w aparaturze Intraject jest możliwość jej zastosowania na powiekę ruchomą i przeprowadzenie blefaroplastyki – nieoperacyjnej korekcji powiek, która usuwa nadmiar luźnej skóry na górnej powiece co do tej pory było możliwe jedynie drogą chirurgiczną.

Poprawa stanu skóry następuje stopniowo i może pogłębiać się nawet przez rok, natomiast już po 10 dniach widać pogrubienie granicy skórno-naskórkowej i pojawienie się nowych włókien kolagenu.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa około tygodnia.

Podczas zabiegu nie ma krwawienia, ani uszkodzenia tkanek otaczających punkt działania plazmy, za to następuje szybkie obkurczenie skóry, a w dłuższym okresie też efekt stymulacyjny.
Po zabiegu pojawia się opuchlizna, ktora może utrzymywać się maksymalnie do 4 dni.


Efekty uzależnione są od indywidualnych uwarunkować pacjenta. Bardzo dobre efekty uzyskuje się po pierwszej wizycie. Jednak nie wykonuje się więcej niż trzy zabiegi, nie częściej niż raz na 6 tygodni. Efekty mogą się utrzymywać nawet do 4 lat.

 

Blefaroplastyka (korekta powiek)

Blefaroplastyka (korekta powiek)

Czas trwania zabiegu
20 min + 30 min znieczulenie
Ilość i częstotliwość zabiegów
1, może być powtórzony po 6 miesiącach
Przeciwwskazania
  • hemofilia,
  • terapia retinoidami,
  • ostra cukrzyca,
  • rozrusznik/niewydolność serca,
  • zakrzepica, zapalenie żył, nadciśnienie, niedociśnienie,
  • ciąża, laktacja,
  • operacje plastyczne (min. 1 rok),
  • nowotwór (do 5 lat po terapii).
Dla kogo

Dla osób mających opadające powieki, których skóra powiek ujawnia wiek, dla osób chcących wygodniej aplikować makijaż oczu, w związku z nadmiarem skóry. 

Rezultaty

Liftinguje, napina górną powiekę niwelując załamania na powierzchni powieki (zmniejsza objętość obwisłej skóry) oraz daje efekt zagęszczenia luźnej skóry na powiece (poprawia jej jędrność), dogłębnie ją wygładza i niweluje zmarszczki.

Zalecenia

Po zabiegu nalezy unikać wysokiej temperaty przez 2 tygodnie oraz przez miesiąc promieni słonecznych. Należy stosować wysokie filtry.