Produkty marki PRO XN bazują na wyciągu z szyszek chmielu – ksantohumolu


Produkty marki PRO XN bazują na wyciągu z szyszek chmielu – ksantohumolu. Na rynku kosmetycznym stanowią one innowację. Udowodniono, że ksantohumol ma 30 krotnie silniejsze działanie antyoksydacyjne niż wit. C.

Antioxidant Therapy jest to serum o silnie skoncentrowanej formule. Wykorzystuje wysoką bioaktywność kompleksu Ksantohumolu. Wraz z innymi składnikami, działają komplementarnie przywracając w ten sposób prawidłową fizjologię skóry. Ksantohumol, skwalan, stoechiol, relepidium oraz Artemisia Ferment Oil to są te czynniki, które działają silnie przeciwstarzeniowo.

Antioxidant Therapy to intensywna ochrona antyoksydacyjna, ponieważ zapobiega uszkodzeniom struktur komórek naskórkowych wywołanych przez wolne rodniki i tlen singletowy. Dodatkowo przywraca naturalną barierę lipidową oraz funkcje ochronne skóry. Zapobiega w ten sposób nadmiernej utracie wody, utrzymując jej właściwy poziom w skórze.
Ekstrakt olejowy z lawendy, czyli stoechiol wraz z ksantohumolem  znacząco przyczyniają się do poprawy procesów odnowy komórkowych i regeneracji skóry.  Stoechiol zmniejsza napięcie mięśniowe, przeciwdziała zmarszczkom mimicznym i wygładza skórę. Pobudza wydzielanie beta – endorfin w skórze, rozluźniając ją i zmniejszając zmarszczki. Natomiast hydrolizowany wyciąg z drożdży, pozyskany na drodze fermentacji, stymuluje syntezę lipidów naskórka i aktywuje „mikrobiotyczną tarczę” skóry.

Antioxidant Therapy zalecany jest dla skóry wrażliwej, suchej i szorstkiej. Idealny w przypadku braku sprężystości i elastyczności skóry. Kluczowy składnik – ksantohumol sprawdzi się również w przypadku nierównomiernego kolorytu oraz skórze skłonnej do rumienia. Stanowi niezastąpioną terapię dla skór borykających się z AZS, ŁZS, łuszczycą, trądzikiem różowatym oraz patologiczną suchością.

Zalecane stosowanie Antioxydant Therapy wraz z duetem oczyszcającym skórę twarzy: cleansing oil oraz prime mist

PRO XN zabieg z ksantohumolem

PRO XN zabieg z ksantohumolem