PEELING DO SKÓRY GŁOWY – CZYM JEST?


Skóra głowy to taka sama skóra, jak skóra na twarzy, ramionach czy nogach. Taka sama pod tym względem, że również posiada gruczoły potowe i łojowe, znajdują się w niej naczynia krwionośne i zakończenia nerwów.

Nawet gdy włosy słabną i zaczynają wypadać, zaopatrujemy się we wzmacniającą odżywkę do włosów, a nie myślimy o tym, że przyczyną może być zła kondycja skóry głowy. Pomyśl sama – czy używasz peelingu do ciała? Czy regularnie złuszczasz naskórek na twarzy? Często mówimy, że dbamy o włosy, a dbając o włosy powinnismy zadbać o nie od środka, czyli od głowy. 

Peelin g głowy to zabieg złuszczania naskórka na głowie, ale też dogłębnego oczyszczania jej z resztek wszelkiego rodzaju produktów do włosów. Wyróżniamy peelingi mechaniczne i chemiczne, wśród których można wskazać kolejne podrodzaje, np. peelingi mechaniczne dzieli się ze względu na substancję, która służy w nich jako drobinki ścierne (pestki moreli, łupinki orzecha włoskiego, glinka, zioła). Co ciekawe, peeling pomaga też pozbyć się tych włosów, które już obumarły, ale wciąż jeszcze tkwią w mieszkach włosowych. To pozytywny efekt, bo w miejscu, z którego wypadnie obumarły włos, szybciej może zacząć wyrastać nowy. Peeling pozwala uzyskać uczucie maksymalnej świeżości, wręcz lekkości u nasady włosów. Kosmyki stają się puszystsze i bardziej odbite od skóry.

Peeling do głowy sprawia też, że inne kosmetyki nakładane na skórę głowy wchłaniają się znacznie lepiej. Chodzi oczywiście o takie kosmetyki, jak wcierki czy oleje. Poza tym regularny peeling reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu pomaga zwalczać problem przetłuszczania. Może też zmniejszać tendencję do łupieżu. Peeling pobudza także krążenie w skórze głowy, zwiększając dotlenienie cebulek, a to działa z kolei stymulująco na porost włosów.

Zachęcamy Cię do zapoznania się z nasza ofertą zabiegów trychologicznych m.in. peeling kawitacyjny  lub medyczny (silniejszy) skóry głowy (oczyszcza),  mikronakłuwanie skóry głowy z elektroporacją (ma za zadanie oczyścić i wprowadzić substancje aktywne dobrane odpowiednio do wystepującego problemu: łysienie, osłabienie włosów itp, zabieg trychologiczny z pro xn oparty na laktoferynie i kompleksu ksantohumolu (zabieg wpływa na praiwdłowe procesy naprawcze oraz przywraca równowagę prawidłowego mikrobiomu skóry głowy). OFERTA DERM EXPERT KLIK