Nowości w trychologii, czyli … włos Ci z głowy nie spadnie.


Dlaczego słabną i wypadają? Czy jesteśmy na to skazani?

 

Zacznijmy od kilku faktów na temat włosów. Pojedynczy włos składa się w 85% z keratyny, 10% z wody, pozostała część to pigmenty, minerały i lipidy. Przeciętnie mamy na głowie 100000 włosów i rosną one o centymetr miesięcznie. Jesteśmy narażeni na zwiększone wypadanie włosów w okresie jesienno-zimowym, w czasie zwiększonego stresu, w ciąży, po ciąży, gdy mamy problemy z tarczycą lub po prostu z racji wieku. Czy musimy z tym się godzić i jesteśmy skazani na łysienie? NIE. Trychologia (nauka o włosach i owłosionej skórze głowy) bardzo rozwinęła się w ostatnich latach. Mamy teraz bardzo skuteczne aparatury, które w widoczny sposób poprawiają jakość włosów, ograniczając wypadanie, odżywiając, stymulując wzrost. Naprzeciw naszym potrzebom wyszła włoska firma Biotec, tworząc Intrajecta- aktualnie nr 1 na świecie jeśli chodzi o aparaturę stosowaną w trychologii. To nowość w Poznaniu, z dobrodziejstw której skorzystać możecie  właśnie w klinice DERM EXPERT przy ul. Strzeszyńskiej 96 w Poznaniu.

 

Aparatura Intraject? Jak to działa?

 

Podczas pierwszej wizyty w naszej klinice wykonujemy szczegółową konsultację, stanowiącą podstawę dalszych działań związanych z zabiegami. W trakcie takiej rozmowy staramy się znaleźć możliwe przyczyny pogorszenia stanu skóry głowy, a także wykluczamy przeciwwskazania do terapii. Drugim etapem jest obejrzenie przydatków za pomocą aparatu trychologicznego, co daje nam możliwość oceny struktury włosa oraz ukrwienia skóry głowy. Ostatnią fazą jest dobór odpowiedniego zabiegu oraz pielęgnacji.

 

Widoczne efekty terapii łysienia oraz wzmacniania włosów i poprawy ukrwienia uzyskujemy dzięki zabiegom trychologicznym z wykorzystaniem ww. urządzenia Intraject:

Pełen zabieg składa się z trzech etapów:

  1. Kawitacyjny peeling medyczny – jest to etap oczyszczenia skóry z zabrudzeń, nagromadzonego łoju oraz zrogowaciałego naskórka. Peeling kawitacyjny wykonuje się na zwilżonej skórze, gdzie pod wpływem fal ultradźwiękowych
  2. Rozprowadzenie i wmasowanie ampułki – innowacyjny skład serum Neohair wspomaga odżywienie włosów, poprawia ukrwienie oraz działa osłonowo na skórę głowy. Składniki aktywne wchodzące w jej skład to głównie witaminy (biotyna) i  aminokwasy (cysteina, tauryna) oraz ekstrakty roślinne (z nasion drzewa chrzanowego, wąkroty azjatyckiej).
  3. Radiofrekwencja igłowa z elektroporacją - czyli unikalne połączenie dwóch technologii działających synergistycznie wspomaganych mikronakłuwaniem w jednej głowicy! Już po kilku zabiegach zobaczysz efekty.

 

Jeśli dotyczy Ciebie problem wypadających lub słabych włosów i jesteś zainteresowana/y możliwościami jakie daje współczesna trychologia, zapraszamy do Kliniki na konsultacje tel.  574 685 233 Klinika Piękna DERM EXPERT ul. Strzeszyńska 96, Poznań-Podolany