Kolagen a witamina C?


Kolagen a witamina C?

Synteza włókien kolagenowych zachodzi na poziomie komórkowym i właśnie dzięki obecności witaminy C możliwe jest wytworzenie silnych, jakościowych włókien o prawidłowej strukturze. Dlatego ważnym zaleceniem w trakcie terapii stymulujących skórę jest obecność witaminy C w pielęgnacji. Są to zabiegi, które działają na ujędrnienie skóry, przeciwzmarszczkowe oraz redukujące blizny, m. in. Zaffiro, Dermapen, RF mikroigłowa Intraject, mezoterapia igłowa Neauvia, fala radiowa Coaxmed. 

Witamina C świetnie sprawdza się przy cerach z przebarwieniami. Poza tym, że rozjaśnia obecne, wpływa również na zahamowanie powstawania nowych. Jest inhibitorem tyrozynazy, czyli enzymu biorącego udział w tworzeniu się przebarwień. Jest również niezbędna w pielęgnacji cer naczyniowych, ponieważ uszczelnia naczynia krwionośne. 

Naszym faworytem pielęgnacyjnym jest Tranexamic C serum marki Dermomedica. Idealnie sprawdza się w przypadku każdego rodzaju cer, nawet najbardziej wrażliwych. Wszystko dzięki temu, że witamina C występuje w formie amfifilowej, czyli z mniejszym potencjałem drażniącym niż forma kwasu askorbinowego. Serum zalecane jest do stosowania na dzień i na noc. Jego wodnista forma, błyskawicznie się wchłania i nie pozostawia tłustej poświaty.