Już jutro jesień, dlatego pomyśl o zabiegach laserowych


Wraz z powoli kończącym się sezonem letnim na skórze pojawiają się lub wzmagają uszkodzenia. Często otrzymujemy pytania o to czy można zlikwidować przebarwienia, teleangiektazje lub rumień. Są to nierzadko powody dyskomfortu na tle estetycznym. W Klinice Derm Expert oferujemy zabiegi laserowe, które z niezwykłą skutecznością usuną każdy powyższy problem.

 Wrzes ień jest również idealnym miesiącem na rozpoczęcie przygody z redukcją niechcianego owłosienia na twarzy oraz ciele. Aparatura XLase Plus w Klinice Derm Expert dostarcza różnych możliwości laserowych min. laserowe usuwanie owłosienia. 

       W poniższym artykule chciałybyśmy przybliżyć po krótce jak wiele korzyści niesie za sobą korzystanie z zabiegów laserowych i jak szeroki wachlarz rozwiązań oferuje laser XLase Plus. 

 

Depilacja laserowa:

Laser XLase Plus zapewnia bezpieczne pozbycie się włosków z małych oraz dużych obszarów ciała. Zabieg gwarantuje dłużej utrzymujące się efekty utraty niechcianych włosów aniżeli depilacja woskiem, golenie, depilacja depilatorem czy pęsetą a po serii zabiegowej zapewnia permanentną utratę niechcianych włosów. Każda osoba, która chce trwale usunąć owłosienie, może być uważana za kandydata do laserowego usunięcia owłosienia. Włosy mogą być usunięte z przeważającej części ciała. Idealny kandydat do usunięcia owłosienia posiada ciemne i grube włosy oraz jasną karnację jednak ostateczną kwalifikację do zabiegu uwzględnia się po przeprowadzeniu konsultacji z doświadczonym kosmetologiem.

 

Tera pia fotostarzenia, usuwanie przebarwień, naczyń oraz rumienia.

Głowica CPL w laserze XLase Plus  jest skuteczna w terapii fotostarzenia. Mechanizm działania oparty jest na denaturacji termicznej kolagenu uruchamiając kaskadę mediatorów zapalnych i syntezy kolagenu, który min. odpowiada za gęstość skóry i ogólny wygląd owalu tawrzy. Liczne badania naukowe wykazały, że po terapii CPL nastąpiła poprawa gęstości skóry i redukcji zmarszczek. Badania wykazały również skuteczność w terapii rozszerzonych porów skórnych i teleangiektazji. Głowica CPL schładza naskórek, pozwala to schłodzić małe powierzchowne naczynia krwionośne podczas gdy energia cieplna gromadzi się w głębszych i większych naczyniach lub mieszkach włosowych. CPL jest skuteczny w terapii powierzchownych teleangiektazji twarzy oraz łagodnej dyschromii. Inne zastosowania pokazują powodzenie w leczeniu odpornych plam naczyniowych typu „czerwonego wina”. CPL umożliwia wiele metod zabiegowych w terapii skór z uszkodzeniem posłonecznym. Jest to doskonała metoda dla osób z wieloma rodzajami fotouszkodzeń w tym plam soczewicowatych lub teleangiektazji na czole, gładziźnie, nosie, policzkach, podbródku, szyi i dekoltu. Pojęcie teleangiektazje oznacza poszerzonege żyłki, naczynia włosowane lub tętniczki, które są widoczne dla ludzkiego oka, o średnicy 0,1-1,0 mm. Teleangiektazje rozwijają się na powierzchni skóry wskutek wtórnej predyspozycji genetycznej, zaburzenia rogowacenia, zaburzenia kolagenozy naczyń, stosowanie miejsowo steroidów, oraz zaburzeń naczyniowych takich jak trądzik różowaty. Linijne i "pajączkowe" teleangiektazje rozwijają się na nogach, zwłaszcza u kobiet, w wieku 20-30 lat ze względu na wiele czynników, w tym uwarunkowania genetyczne, wagi, ciąży, i urazu. Są kosmetycznym problemem oraz mają skłonność do krwawień po niewielkim urazie. Laser Nd:YAG o długości fali 1064 nm, może wnikać na głębokość 4-6 mm i jest przydatny w leczeniu również głębokich naczyń, które często są odporne na leczenie za pomocą laserów o krótszych długościach. Zmiany naczyniowe są jedną z najbardziej popularnych wskazań do terapii laserowej.

Terapia trądziku

Terapia trądziku CPLem daje poprawę w wyglądzie skóry, dzięki ograniczeniu bakterii Propionibacterium acnes, zmniejszeniu wydzielania łoju oraz promowaniu syntezy kolagenu w celu zapobiegania powstawania blizn potrądzikowych. Leczenie trądziku CPLem wykorzystuje różne mechanizmy. Krótkie długości fal są absorbowane przez porfiryny i powodują zniszczenie bakterii Propionibacterium acnes. Natomiast dłuższe fale ogrzewają wodę w skórze właściwej, powoduje to zmniejszenie wielkości gruczołów łojowych a w konsekwencji zmniejszenie wydzielania łoju. Aktywacja fibroblastów promuje syntezę kolagenu oraz innych biomolekuł, poprawia jędrność i prawidłowości tkanki oraz zapobiega ewentualnemu pojawieniu się blizn potrądzikowych.