Jak zadbać o nawilżenie i estetyczny wygląd Twoich dłoni?


Rękawiczki, dezynfekcja, częste mycie, coraz niższa temperatura na zewnątrz… Nie są to sprzyjające warunki dla skóry dłoni. Nawet, gdy starasz się ją pielęgnować bogatymi w składzie kremami – jest to zbyt mało. Dodatkowo, późna jesień to czas gdy na skórze widoczne są „pamiątki” po lecie, w postaci nierównomiernego kolorytu oraz utraty elastyczności skóry. Pamiętaj, że skóra dłoni ma bardzo  podobną budowę jak ta na twarzy, czy ciele. W zależności od lokalizacji, różnica wynika głównie z grubości. Dlatego, jeżeli chcesz o nią bardziej zadbać – niezbędny jest dobór odpowiednich zabiegów.

Najlepszym sposobem na mocne i trwałe nawilżenie dłoni jest termolifting falą radiową w połączeniu z infuzją tlenową. Zabieg ma na celu pobudzić fibroblasty, czyli główne komórki skóry do tworzenia większych ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny oraz wprowadzić składniki aktywne w głąb skóry. Dlatego jego działanie nie ogranicza się tylko do nawilżania, ale wpływa również na mocne napięcie i ujędrnienie skóry. W zależności od stopnia nasilenia wyżej wymienionych problemów, zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów. Częstotliwość dobierana jest indywidualnie przez kosmetologa. Termolifting i infuzję tlenową można wykonywać również w oddzielnych procedurach zabiegowych, jednak to połączenie przynosi spektakularne efekty.

Jeżeli Twoją największą zmorą jest nierównomierny koloryt lub przebarwienia na dłoniach, odpowiednimi zabiegami będą CPL oraz laserowe usuwanie przebarwień Q-Switch. Są to zabiegi, które w odpowiedniej serii, zazwyczaj 4-6 zabiegów raz w miesiącu, w skuteczny sposób pozbawią Cię niechcianych plam.

Aby Twoje dłonie były zawsze miękkie i delikatne, regularnie musisz je pielęgnować. Do wyżej wymienionych zabiegów idealnym dopełnieniem będzie SPA dla dłoni. Manicure połączony z peelingiem, masażem oraz maską sprawi, że dłonie będą Twoją najlepszą wizytówką. PS Masaż dłoni relaksuje całe ciało