HASHIMOTO - choroba z którą boryka się wiele kobiet


 

Brak równowagi hormonalnej może też prowadzić do rozwoju trądziku u kobiet dorosłych. Często dochodzi też do obrzęknięcia ciała poprzez zatrzymanie się płynów. Skóra na ciele staję się też bardziej wiotka a cellulit bardziej widoczny. Cierpią na tym też paznokcie oraz włosy stając się bardziej łamliwe oraz delikatne. Takie osoby powinny być pod stałą opieką endokrynologa oraz muszą zadbać o dobrą dietę dostarczając do organizmu odpowiednie dawki witamin.

Pielęgnacja gabinetowa dla takich skór opiera się przede wszystkim na silnym nawilżaniu. Idealnie sprawdzi się tutaj zabieg infuzji tlenowej gdzie dostarczamy kwas hialuronowy w bardzo głęboko położone warstwy skóry w sposób nieinwazyjny. Jednak gdy chcemy jeszcze mocniej nawilżyć skórę oraz działać na nią w sposób przeciwstarzeniowy rekomendujemy zabieg mezoterapii igłowej. 

W przypadku kiedy chcemy działać na wiotkość skóry bardzo dobrze sprawdzi się termolifting Zafiiro oraz Coaxmed. Oba te zabiegi działają silnie liftingująco. U osób cierpiących na Hashimoto procesy regeneracyjne są utrudnione dlatego też termolifting to doskonałe rozwiązanie ponieważ zabieg ten jest całkowicie nieinwazyjny. 

Aby ujędrnić ciało oraz pozbyć się widocznego cellulitu najlepiej sprawdzi się nasz ulubiony duet – Endermologia Alliance + Storz Medical. Endermologia działa silnie drenująco znosząc obrzęki, a Storz poprzez działanie fali akustycznej/uderzeniowej radzi sobie idealnie nawet z cellulitem III i IV stopnia. 

Warto również zaznaczyć, że osoby cierpiące na tę chorobę nie posiadają przeciwskazań do zabiegów bardziej inwazyjnych typu mezoterapia mikroigłowa czy też radiofrekfencja mikroigłowa. Jednak pamiętać trzeba, że skóra może regenerować się znacznie dłużej dlatego też zalecamy wykonywać takie zabiegi w sezonie jesienno – zimowym. 

Należy pamiętać, że w przypadku problemów hormonalnych bardzo często należy wykonać większa liczbę zabiegów w serii aby zobaczyć optymalne efekty. Skóra nie reaguje tak szybko poprzez spowolnione procesy biologiczne w organizmie. 

 

Hashimoto

Hashimoto