Czy wiesz, że właśnie teraz Twoja skóra ULEGA DEGRADACJI? 


Obecnie panująca sytuacja, mimo swej – kolokwialnie mówiąc- beznadziejności, skłania nas do wielu refleksji oraz daje nam szanse na wyciągnięcie lekcji, które bez wątpienia będziemy mogli wykorzystać po powrocie do normalności. Jedną z nich jest znana od wieków prawda, głoszona już przez Hipokratesa „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”.  Nie bez przyczyny rękawiczki i maseczki to obecnie „must have”. Czego w takim razie dotyczy prewencja w kontekście skóry i o co chodzi z tą DEGRADACJĄ? 

 

Niewątpliwie, jednymi z największych wrogów Twojej cery są:
• promieniowanie UV
• wolne rodniki

 

W zależności od skutków jakie one przyniosą, po dokładnej konsultacji jestem w stanie dobrać odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki w celu ich niwelowania. Ale czy nie lepiej im zapobiegać? Chociaż w pewnym stopniu. 

Dlatego według mnie IDEALNY KREM NA DZIEŃ, w swoim składzie, powinien zawierać MINIMUM dwa rodzaje składników:

filtry UV (Promieniowanie słoneczne dociera do skóry nawet w pochmurne dni. Mało tego – będąc w pomieszczeniu, Twoja cera doświadcza jego negatywnego działania! Dzięki UVB możliwe jest uzyskanie pięknej opalenizny, niestety sprzyja ono również poparzeniom i rumieniowi. Ten rodzaj promieniowania nie przenika przez szyby, w przeciwieństwie do UVA. UVA dociera do skóry właściwej powodując m.in. degradację włókien kolagenowych, przebarwienia, czyli fotostarzenie skóry.)

antyoksydanty (Są to substancje niwelujące działanie wolnych rodników. Należą do nich m.in.: ksantohumol, dysmutaza ponadtlenkowa, witamina C, witamina E, koenzym Q10.)

Oczywiście każda cera jest inna i ma rożne potrzeby. Mimo to, w dziennej pielęgnacji cery W KAŻDEJ KOSMETYCZCE powinien znajdować się produkt z wyżej wymienionymi składnikami. 

 

Jednym z moich faworytów jest KREM DEFENSYWNY NA DZIEŃ marki Selvert Thermal.

W swoim składnie zawiera:
filtry UV (SPF 50)
antyoksydanty (dysmutaza ponadtlenkowa)
olej z ryżu (chroni naskórek przed utratą wody, koi stany zapalne)

 

Jest to idealny wybór dla każdego typu cery, szczególnie skór suchych, szorstkich, wrażliwych, przedwcześnie starzejących się lub wymagających prewencji przeciwstarzeniowej. Idealnie nawilża skórę, odtwarza barierę ochronną skóry, chroni przed szkodliwymi czynnikami oraz koi. 

 

Dla uzyskania spotęgowanych efektów, warto dołączyć do pielęgnacji serum oraz ampułki z tej samej serii. ❤️

Krem na dzień filtr UV

Krem na dzień filtr UV