Blizny po trądziku - jak sobie z nimi radzić?


BLIZNY POTRĄDZIKOWE

 Pojawiają się one w wyniku uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniu jej fragmentu tkanką włóknistą. Mają one postać wgłębień i zapadnięć o nieregularnym kształcie oraz różnej głębokości i wielkości, które rzucają się w oczy i niestety nie jesteśmy w stanie przykryć ich w 100% żadnym makijażem. Z wiekiem, kiedy ubywa nam kolagenu, blizny mogą się jeszcze bardziej pogłębiać i być bardziej widoczne. Bardzo często są one efektem nieprawidłowego postępowania z naszą skórą podczas leczenia trądziku (czyli przykładowo „wyciskania” zmian pojawiających się na naszej skórze) oraz wynikiem jej nieprawidłowej pielęgnacji.

 

Wyróż nia się następujące rodzaje blizn potrądzikowych:

  •  przerostowe – mają postać grubych, twardych, wypukłych guzków;
  •  zanikowe – mają postać pofałdowanej skóry lub wgłębień o różnej głębokości i wielkości;
  •  przebarwienia – różowe lub jasnobrązowe plamy na skórze.

 
Proces usuwania takich oto zmian skórnych jest bardzo ciężkim i długim procesem. Niestety domowe sposoby nie przynoszą praktycznie żadnych efektów. Blizny i przebarwienia po trądziku można usunąć przy pomocy profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Terapie dobierane są indywidulanie do klienta w zależności od potrzeb oraz intensywności problemu dlatego polecamy umówić się do naszej kliniki na bezpłatną konsultacją, a z pewnością zaradzimy coś na ten problem.

 
Zabieg najbardziej polecany i idealny na porę roku która zbliża się do nas wielkimi krokami jest to radiofrekfencja  mikroigłowa czyli połączenie fali radiowej i mikro nakłuć.